Smak Wakacji

... Twoje wakacje życia...

  
  

Wakacje w górach

Góry w Polsce to jedno z najbardziej popularnych oraz renomowanych miejsc na odpoczynek. Mimo świeżego i orzeźwiającego powietrza oraz wspaniałych widoków znajdziemy tam wiele atrakcji, które szczególnie zwrócą naszą uwagę. Góry bardzo często ludziom kojarzą się z miastem Zakopane. 

Jest to bardzo przyjazne miasto, które posiada masę wspaniałych miejsc, w jakich możemy odpocząć. Jednym z nich są Krupówki. Są one uważane za miejsce reprezentacyjne w Zakopanem. Znajdują się one u podnóży Gubałówki. Ulica ta posiada ponad kilometr długości. Jeśli tam się wybierzemy to znajdziemy wiele sklepików czy wspaniałych restauracji oraz instytucji publicznych. 

Z ulicy tej zobaczymy też Giewont. Ta część jest częścią bardziej rozrywkową w górach lecz dużo ludzi pragnie po prostu raczej po nich spacerować. W Zakopanem możemy wybrać się przykładowo na niesamowite Morskie Oko. Potocznie nazwane ono jest Rybim Stawem. Jest ono największym jeziorem tatrzańskim. Położone jest w dolinie Rybiego Stawu. Bardzo ciekawym jest to, że ulokowane jest na wysokości 1395m n.p.m. Długość tego jeziora wynosi 863 metry, a szerokość 566. Jest to wspaniałe miejsce w górach, które trzeba odwiedzić. Lecz aby być na prawdę wysoko to warto się wybrać na Kasprowy Wierch. Prowadzi na niego kolejka linowa z Kuźnic. 

Czas wyjazdu jest bardzo krótki ponieważ trwa on około 12 minut, a widoki z góry zapierają dech w piersiach. To jest właśnie ten najważniejszy czynnik odpoczynku w górach. Turyści pragną zobaczyć takich widoków jak najwięcej. Kolejno możemy być pewni, że takiego odpoczynku nigdy nie zapomnimy. 


Wakacje w górach