Smak Wakacji

... Twoje wakacje życia...

  
  

Agroturystyka

Agroturystyka w Polsce również jest niezwykle popularna wśród ludzi, którzy szukają miejsc na odpoczynek w ciszy i spokoju oraz przy świeżym wiejskim powietrzu. Gospodarstw agroturystycznych jest na prawdę wiele, wystarczy tylko poszukać lokalizacji, która nam najbardziej odpowiada. 

Agroturystyczne gospodarstwa znajdziemy zarówno w górach jak i nad morzem także oprócz tego będziemy mieli wspaniały dostęp przykładowo do morza lub na ścieżki turystyczne w góry. Dostępne tam będą także kwatery, w których będziemy mogli zamieszkać przez czas jaki nam najbardziej odpowiada. Kwatery są wyposażone w telewizory LCD, wygodne łóżka, dostęp do Internetu.  

Agroturystyka w Polsce Posiadają wspaniale wyposażoną łazienkę oraz kuchnię. Z pewnością niczego nam nie zabraknie, a oprócz tego z powodu wielu atrakcji zaliczymy takie wakacje do bardzo udanych. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że takie miejsca mają niezwykle konkurencyjne ceny. Jednak jeśli mowa o agroturystycznych miejscowościach to jednak najbardziej popularne są góry. 

Zapoznamy się z górskimi tradycjami, będziemy otoczeni wspaniałymi widokami no i co najważniejsze pooddychamy świeżym i orzeźwiającym górskim powietrzem. W takich miejscach możliwe są przeróżne atrakcje takie jak rajdy jeepem czy jazda konna. 

Często znaleźć tam można także stawy z pstrągami więc idealną rzeczą na spędzenie popołudnia będzie wędkarstwo z całą rodziną, a później zjedzenie swojej zdobyczy. Organizowane są także różne ogniska na których jest pieczenie barana czy biesiadowanie, a zimą przeróżne kuligi. Jest to najwspanialsze rozwiązanie na dobrze spędzony wypoczynek dla każdej osoby.Wedkowanie w agroturystyce

Wekdkowanie Agroturystyka

Ta mierząca 18,3 metra konstrukcja powstała w 1990 roku z inicjatywy Warnera Javisa. Do jej budowy wykorzystano głównie aluminium i wzmocniony brąz. Średnica kołowrotka wynosi 36 cali, zaś długość muchy – 21 cali. Całość waży – bagatela – blisko pół tony. Na pomysł tak niezwykłego przedsięwzięcia pan Warner, zapalony wędkarz, wpadł podczas odwiedzin lokalnego sklepu turystycznego. W pewnym momencie krzyknął „Eureka!”, zwracając na siebie uwagę całej klienteli, po czym swój pomysł czym prędzej naszkicował na chusteczce higienicznej. Tak narodziła się Największa Wędka Świata (pokonana kilka lat później). Warner, jego projekt i serwetka odwiedziły wiele sklepów z materiałami nim nasz bohater zdobył ich na tyle, by rozpocząć swoje przedsięwzięcie. W budowie pomagali również wolontariusze, którzy przeznaczyli na ten cel niezliczone godziny (mówi się o około 1000 godzin pracy) i włożyli w projekt swój ogromny wysiłek. Instalacja wędki miała miejsce 5 maja 1990 roku. Konstrukcja niesiona przez osoby biorące udział w projekcie wymagała tymczasowego zamknięcia fragmentu autostrady.

Powyższy rekord został pobity w 1999 roku przez mieszkańca Alaski, spędzającego zimy w Texasie - Tiney Mitchella. Pan Mitchell wpadł na swój pomysł, by pobudzić zainteresowanie wędkarstwem w tym rejonie. W jej budowie poza pomysłodawcą brał również udział LeRoy Addison z pomocą firmy inżynierskiej – Strongwell Co., Bristol. W przeciwieństwie do powyższej konstrukcji, ta wykonana z inicjatywy pana Mitchella jest w pełni funkcjonującą wędką! Biorąc pod uwagę jej wymiary, można by złowić na nią wieloryba (oczywiście przeciętny wędkarz nie będzie w stanie tego zrobić, dwudziestka przeciętnych wędkarzy również)! Rekord został pobity dokładnie o 3 metry – czyli jej całkowita długość to 21,3 metra. Średnica kołowrotka wynosi 1,2 metra! By zapewnić jej odpowiednią wytrzymałość, do budowy wykorzystano materiały służące do tworzenia samolotów. 12 czerwca 1999 roku pracownicy Guinessa oficjalnie udokumentowali, że Tiney Mitchell rzeczywiście zbudował największa wędkę świata. Można ją zobaczyć na brzegu Port Isabel przy Pirate's Landing Restaurant.